Художнє різблення по граніту

Граніт - це природний матеріал, і є одним з найміцніших каменів - він поступається лише алмазу. Його вважають будівельним матеріалом преміум класу. Перевагами граніту є міцність, термостійкість та морозостійкість, водонепроникність, довговічність і гарна фактура каменю. Але на відміну від мармуру, граніт дуже важко піддається обробці, це зумовлено щільністю каменю та мінералів які входять до його складу. При обробці він схильний до сколів, тому робота з ним дуже кропітка. Граніт дуже міцний, але водночас дуже крихкий матеріал і це дуже ускладнює його оброблення.

Різблення форми гранітного пам'ятника

Одним із важливих та не легких етапів створення пам'ятника є різблення його форми. Зазвичай стандартні гранітні пам'ятники - це плита прямокутної форми, але так буває не завжди. Інколи хочеться м'якості та легкості, хочеться чогось незвичного. У такому випадку малюють макет того що саме хоче бачити замовник. Потім на прямокутну плиту наносять маркери у тому місці де має бути лінія зрізу, тобто контури фігури пам'ятника. І тільки потім починається процес оброблення каменю інструментами з алмазним напиленням. Це дуже важкий та трудоємкий процес. Та в результаті звичайна гранітна брила оживає, холодний камінь набуває витонченої форми. Плавні лінії створюють приємний для ока силует, відображаючи в ньому усю любов та ніжність почуттів.

Декорування гранітних пам'ятників об'ємними деталями

Об'ємні деталі роблять за допомогою різблення, але тут більш тонка робота. Вона потребує багато часу та міцної сили, майстерності, точності у деталях і художнього бачення та таланту виконавця.  Цей етап у створенні монументу вимагає більшої кількості інструментів, а також кропіткої праці. Хоча результат такої роботи вражає, а інколи дивує навіть самого майстра. Об'ємні квіти з граніту, хрести, янголи, гранітні серця, лебеді і багато інших фантазій.

Граційна форма пам'ятника та додаткові об'ємні деталі створюють з гранітного меморіалу справжній художній витвір мистецтва.